İlçe Kaymakamımız Sayın Muhammed Üsame SOYSAL 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı yayımladı.
 
         
 
        Bugun, Millet olarak istiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz büyük mücadelelerden birisi olan Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştırmanın ardından ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin ilanının 95.yıldönümüdür.
Cumhuriyetimizin ilanının yıldönümü coşkusunu,millet olarak tüm Türkiye’de hep birlikte paylaştığımız gibi ilçemizde de aynı coşkuyla aynı heyecanla paylaşıyoruz.
 
             Milletimizin birliği ve beraberliğinin en önemli göstergelerinden birisi olan ve Milletimizin ortak eseri Cumhuriyetimize sahip çıkmak,ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak,mücadele etmek,gerektiğinde fedakârlıklarda bulunmak,hepimizin müşterek vazifesidir.
 
           Milletimizin bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi Çanakkale’de,15 Temmuz’da da hissettiği bu üstün vazife ruhuyla, ellerinde silahları ile üzerlerine gelen düşmanları tarumar etmiş, hüsrana uğratmıştır.Milletimiz bu topraklardaki kararlı mücadelesini bin yıldır sürdürdüğü gibi bundan sonra da birlik ve beraberlik içerisinde yek vücut olarak sürdürmeye devam edecektir.
 
          Bu duygularla,Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları başta olmak üzere,bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi gazilerimizi rahmetle,minnetle yâd ediyorum.
 
         29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.